doprava již od 65 Kč - Zásilkovna - více než 7000 výdejních míst

Přijďte si vyzkoušet vystavené prémiové modely digitálních pianin YAMAHA CLP

doprava již od 65 Kč Zásilkovna - více než 7000 výdejních míst

Provozujeme autorizovaný SERVIS YAMAHA a LINE6

Přijďte si vyzkoušet vystavené prémiové modely digitálních pianin YAMAHA CLP

translate translate translate
Home O nás Akční nabídka Jak nakupovat Reklamace Poradce Servis Registrace Kontakt
pianino digitální YAMAHA CLP 675 B černý mat AKC

Vytisknout stránku
Dostupnost
výroba ukončena
Kód Yamamusic NCLP675B
Značka Yamaha

Yamaha CLP 675 (barevné provedení Black - černý mat):

 • Klavírní samply CFX a Bösendorfer Imperial.
 • CFX binaurální samplování.
 • Zdokonalený systém VRM (Virtual Resonance Modeling).
 • Hladké tónové změny (Smooth Release).
 • Samply uvolnění kláves (Key-Off).
 • Rezonance strun (String Resonance).
 • Rezonance tlumicího pedálu (Damper Resonance).
 • 256-hlasá polyfonie.
 • 36 zvuků.
 • Klaviatura GrandTouch s povrchem ze syntetického ebenu a slonoviny (dřevo je použito pro bílé klávesy).
 • Dotlak (Escapement).
 • 88 lineárně vyvážených kláves.
 • Tlumicí pedál s odezvou GP Response.
 • Grafický LCD displej s rozlišením 128 x 64 bodů.
 • Režimy Dual / Split / Duo.
 • Digitální efekty (Reverb/Chorus/Brilliance/Effect).
 • 19 demo skladeb pro zvuky + 50 klavírních skladeb* + 303 výukových skladeb (*součástí balení nástroje je notový materiál).
 • 20 rytmů.
 • 16-stopé nahrávání.
 • USB Audio záznamník (přehrávání/nahrávání: WAV).
 • Porty USB TO HOST a USB TO DEVICE.
 • Dva sluchátkové výstupy.
 • Zesilovače 2x (35 W + 50 W + 20 W).
 • Ozvučení (reproduktory) 2x (16 cm + 8 cm + 5 cm).
 • Box pro reproduktory.
 • Funkce akustické optimalizace (Acoustic Optimizer).
 • Funkce Intelligent Acoustic Control (IAC).
 • Funkce stereofonní optimalizace (Stereophonic Optimizer).
 • Zarážky pro notový materiál.
 • Vestavěné Bluetooth rozhraní pro bezdrátové připojení iOS zařízení (iPhone, iPad, iPod Touch) nebo zařízení s Androidem.

 

Zvuk jedněch z nejlepších koncertních křídel na světě

Se dvěma světoznámými koncertními křídly dostupnými stiskem tlačítka vám umožní CLP série vybrat si dokonalý zvuk piana, který se bude skvěle hodit pro hudbu, kterou chcete hrát. Nabízí však mnohem více než jen samplované zvuky. Série CLP-600 dokáže reprodukovat koncertní křídla Yamaha CFX a legendární Bösendorfer Imperial s dokonalou přesností do těch nejjemnějších detailů.

Zvučný tón uznávaného křídla CFX

Legendární koncertní křídlo Yamaha CFX (s délkou 275 cm) nabízí brilantní výšky a mohutně rezonující basy se zvukovou projekcí, která naplní nádherným zvukem každý kout libovolného koncertního sálu. Na model CFX hrál i vítěz prestižní Mezinárodní Chopinovy klavírní soutěže v roce 2010 a od té doby je tento nástroj ceněný jako jedno z nejlepších koncertních křídel moderní doby.

Legendární zvuk křídla Bösendorfer Imperial

Původně byla značka Bösendorfer založena v roce 1828. Dnes zaujímá unikátní pozici mezi výrobci klavírů jako jediný výrobce na světě, který stále využívá vídeňskou tradiční ruční výrobu produkující jedinečné vřelé basy, zpěvné výšky a bohaté tónové barvy, známé také jako “vídeňský zvuk”. Vývoj klavírů Bösendorfer byl ovlivněn takovými slavnými skladateli, jako byli Brahms a Johann Strauss, což vedlo k tomu, že vznikl nástroj, který je uznávaný jako jediný klavír, který je schopen odolávat frenetické hře Franze Liszta.

Při zachování věrnosti odkazu k tomuto až puntičkářsky přesnému návrhu a realizaci je každý nástroj Bösendorfer pečlivě tvořen mnoho hodin v rukách vysoce zkušených řemeslníků. V roce 2008 se značka Bösendorfer stala součástí skupiny Yamaha Group a v roce 2014 byl uznávaný tón koncertního křídla Bösendorfer Imperial implementován do nástrojů Clavinova CLP série.

Postaveno na odkazu a schopnostech koncertních křídel

Klaviatury akustických klavírů se vyznačují lehčím pocitem, když hrajete jemněji a těžším pocitem, pokud hrajete s větší razancí. Naopak klaviatury, které nejsou z akustického křídla, mají stejný odpor, nezávisle na tom, jak jemný nebo silný má hráč úhoz. Toto je tradičně jeden z nejvýznamnějších rozdílů mezi úhozem u akustického klavíru a u digitálního piana. Avšak při vývoji klaviatury GrandTouch se Yamaha snažila co nejpřesněji zohlednit skutečný odpor kláves, který je typický a jedinečný pro klavír. Výsledkem je nástroj s citlivější odezvou, který nabízí mnohem větší dynamický rozsah než kdykoli předtím. Nyní můžete zažít mnohem vetší kontrolu, veškeré zvukové nuance při jemném hraní, nebo výrazné jasnější tóny při hře se silnějším úhozem — stejně jako u akustického klavíru.

Dosažení skutečného vyvážení

Klavíristi preferují křídlo nejen kvůli zvukovým schopnostem, ale také odezvě klaviatury na jejich úhoz. Pokud uhodíte do klávesy na křídle, hraje zde úlohu vždy její určitá hmotnost a odpor. Podobně, pokud uvolníte klávesu, tato se vrací do výchozí polohy v závislosti na vyvážení klávesy a vnitřní mechaniky klaviatury. Je obtížné napodobit přirozené chování kláves akustického klavíru u digitálního piana z důvodu rozdílné mechaniky. Yamaha při vývoji klaviatury GrandTouch pečlivě studovala tyto charakteristické vlastnosti a nyní dokáže nabídnout toto jemné vyvážení také v digitálních pianech Clavinova. Výsledkem je klaviatura GrandTouch – nabízející detailní pocit ze hry na křídlo umožňující rovnoměrné ovládání tónu, přesnou rytmiku a hladkou melodickou expresi – což je základ pro výjimečnou hudební produkci.

Využijte svůj umělecký projev

Při hře na digitální piano se může zadní část kláves ukázat jako limitující výzva pro plnou hudební expresivitu. Je to proto, že zadní část kláves je mnohem blíže k ose otáčení mechaniky. Čím blíže tohoto bodu otáčení udeříte na klávesu, tím menší pákou působíte, a proto pro stisk klávesy musíte vyvinout větší sílu. Větší délka kláves u klaviatury GrandTouch poskytuje hráči větší páku a tím mu umožňuje mnohem lepší ovládání expresivity hry, i když hrajete zadní části jednotlivých kláves. Jde o stejnou délku opory (z fyzikálního hlediska ramene otáčení), kterou najdete i u prémiového křídla Yamaha S3X (platné k dubnu 2017) a je to největší délka opory použita u jakéhokoli digitálního piana.

Neopomenuli jsme žádný detail

Naše prsty jsou mnohem citlivější, než si myslíme. A pro pianisty je textura kláves extrémně důležitá. Klaviatura GrandTouch nabízí bílé klávesy potažené po povrchu syntetickou slonovinou té nejvyšší kvality, speciálně vyvinutou firmou Yamaha. Černé klávesy jsou potaženy syntetickým ebenem. Povrch ze syntetické slonoviny napodobuje hmatovou odezvu klaviatur se skutečnou slonovinou používanou kdysi u starých akustických pian. Obsahuje vysoce absorpční materiál, který zabraňuje klouzání prstů i při několikahodinovém cvičení, při zachování optimální struktury a pocitu na dotyk. Tato exkluzivní technologie Yamaha vychází z více než stoleté zkušenosti s výrobou akustických klavírů a poskytuje přirozený povrch pro pohodlné hraní. Klaviatura přináší pocit, odezvu, vzhled a jemnou texturu povrchu kláves, kterou nenabízí žádné jiné digitální piano a jistě inspiruje všechny klavíristy hned od prvního momentu, kdy se jí dotknou.

Naše filozofie návrhu klaviatury GrandTouch

Klaviatura GrandTouch byla vyvinuta s jasným vědomím, že je potřeba znovu vytvořit citlivou odezvu a pocit ze hry jako u akustického křídla.
Například jedna z hlavních charakteristických vlastností křídla je bohatost a šíře změn v úhozu na klaviaturu, od jemné hry až po ostré a razantní údery do kláves. Klavíry reagují na různé způsoby a techniky hry různou odezvou klaviatury — klávesy se pohybují lehce, pokud hrajete jemně a hloubka ponoru a odezva klaviatury se změní při razantnější hře.

U klaviatury GrandTouch se Yamaha soustředila na klávesovou mechaniku a vyvážení hmotnosti kláves, stejně jako i na tvar kláves a tření a odpor vznikající během pohybu kláves. Abychom toho dosáhli, tak jsme také rozšířili rozsah rozdílů v úhozu na klaviaturu od jemné hry až po razantní silný úhoz. Díky tomu je přirozeně vnímat rozdíl při silnějším a tišším zvuku během hry, i z pohledu odezvy klaviatury.
Dále jsme klaviaturu GrandTouch navrhli tak, aby vám umožnila hrát s expresivitou porovnatelnou s akustickým klavírem, přičemž klaviatura GrandTouch poskytuje hmatovou odezvu a zpětnou vazbu od prvního dotyku na klávesu až po její úplné uvolnění.

A co víc – zahrnuli jsme mechaniku, která simuluje zvednutí kladívek klavíru evokující pocit dotlaku (escapementu) ve spodní fázi stisku klávesy. Díky tomu dokáže klaviatura GrandTouch napodobit jak pocit při uvolnění klávesy, který je jedinečný pro aktuální escapement mechaniku, tak i pocit zastavení, který poté následuje.

Rozhodně doporučujeme vyzkoušet si a zažít vysoce realistický pocit ze hry a odezvu klaviatury GrandTouch, která nabízí chování porovnatelné s mechanikou akustického klavíru od samého počátku stisku, přes dotlak (escapement) až do úplného uvolnění a zastavení klávesy... a díky tomu přinést vaší hudební produkci možnost ovládání a práce s tónem v celém rozsahu.

Inovace pro snadnou hru

Clavinova je inovativní řada digitálních pian, která se neustále vyvíjí a zdokonaluje, aby dokázala nabídnout úhoz a tón koncertního křídla — jedinečného symbolu klavírní dokonalosti. Tyto autentické klavírní zkušenosti jsou výsledkem znalostí a dovedností, které Yamaha získala za svou více než 125letou historii a zkušenost s výrobou akustických pian. S pomocí špičkových technologií dokáží digitální piana Clavinova nabídnout klavírní kvalitu a příjemný herní zážitek, který je ideální pro hráče všech úrovní. Tyto nástroje dokáží napodobit úhoz a tón klavíru tak dokonale, že pak je přechod z digitálního piana na akustický nástroj zcela bezproblémový a příjemný.

VRM fyzikální modeling — charakteristický dozvuk generovaný celým tělem koncertního křídla

U křídla, kde zvuk rezonuje v celém těle nástroje, je produkován také bohatý dozvuk, kdy celkový zvukový obraz nástroje dokáže zcela obklopit hráče. Tento fenomén je dokonale reprodukován v nástrojích Clavinova pomocí pokročilé technologie fyzikálního modelingu, nazývané Virtual Resonance Modeling (VRM). Původní VRM počítá různé stavy strun pro všech 88 tónů na klaviatuře, kontinuálně od jednoho okamžiku k druhému a dále počítá také s časováním a hloubkou stisku damper pedálu. Zdokonalený nový VRM nyní počítá také alikvótní rezonance ve vyšších oktávách a plné rezonance ozvučné desky, výztuže a rámu. Tato technologie umožňuje živý, jasný bohatě rozmanitý expresivní výraz, který zohledňuje nekonečné množství faktorů spojených s klavírní hrou a přednesem.

Od staccata až po legato — skvělý zvuk reagující na úhoz hráče

Díky technologii Yamaha Smooth Release nabízí Clavinova řízný tón, který můžete slyšet při hře staccato, stejně jako přeznívající tón při pomalém uvolňování kláves. To umožňuje jemné odstupňování odezvy na úhoz klavíristy.

Hladké tónové změny přesně odpovídající síle úhozu

Zvuk akustického piana doznívá dlouho dobu. Klavíristi mohou změnit hlasitost zvuku – stejně jako jeho dynamiku – aby dosáhli jak jemný, tak i jasný tón, jednoduchou změnou síly úhozu na klávesy.

Clavinova nabízí dlouhé, pečlivě zaznamenané vzorky klavírního zvuku reprodukující bohaté detaily a využívající unikátní technologie Yamaha pro dosažení hladkých tónových přechodů v závislosti na úhozu hráče.

Kromě toho byla Clavinova při svém vývoji důkladně a opakovaně testována a upravována mnoha klavíristy, aby bylo dosaženo pocitu a chování srovnatelného s akustickým klavírem.

Vzorky uvolnění kláves (Key-off)

V okamžiku, kdy se klavíristovy prsty uvolňují od kláves klavíru, dochází k jemným změnám ve zvuku, kdy se tlumítko přiblíží zpět ke strunám a následně zatlumí zvuk. Vzorky uvolnění kláves (Key-off samples) obsahují skutečné nahrávky těchto změn, čímž nabízí věrnou reprodukci nejjemnějších nuancí klavírního tónu a vytváří realističtější celkový zvuk.

Mechanika s dotlakem (escapement) u klaviatur nástrojů Clavinova

Mechanismus dotlaku (escapement) u akustického křídla po úderu kladívka do strun toto kladívko rychle odtáhne od strun, aby se zabránilo jakýmkoli interferencím s vibrujícími strunami. Tento mechanismus vytváří pocit nepatrného lupnutí při jemném stisku kláves. Jelikož zvukové jádro Real Grand Expression (RGE) nabízí hráčům dokonalý zvuk, úhoz i odezvu pedálu, rozhodli jsme se vytvořit dotlak, který poskytuje vynikající hratelnost, repetice a odezvu bez nežádoucího omezení výkonu hráče. Klaviatury u nástrojů řady Clavinova jsou vybaveny escamepent mechanismem, který produkuje tento pocit ve spodní části stisku klávesy. Bylo to navrženo tak, aby kliknutí bylo rozpoznatelné pouze při nejlehčím úhozu, stejně jako u mechaniky akustického křídla. Tyto klaviatury byly upraveny tak, aby poskytovaly dodatečné tření, které vyvažuje rychlé repetice na jedné klávese a odezvu, bez toho, aby byl omezen výkon hráče.

Klaviatura s 88 lineárně vyváženými kladívky — první klaviatura u digitálního piana s plynulým vyvážením jednotlivých kláves

Každá jednotlivá klávesa u mechaniky akustického klavíru má svou jedinečnou hmotnost. Je to proto, že struny pro jednotlivé tóny jsou trochu tenčí a kratší v registru výšek a silnější a delší směrem k basovému registru. Lineárně vyvážená kladívková mechanika v nástrojích Clavinova je první svého druhu, která dokáže věrně napodobit toto postupné vyvážení jednotlivých kláves a tím i jejich různou setrvačnost. Toto vede pak k pocitu a odezvě, která je překvapivě velice blízká chování mechaniky u klavíru a umožňuje hráčům lépe pracovat s tónem díky mnohem autentičtějšímu úhozu.

Klávesové stabilizátory — unikátní mechanismy Yamahy pro lepší stabilitu klaviatury a její trvanlivost

Klaviatura plní nezastupitelnou úlohu při přenosu emocí z vašich prstů do zvuku, a proto musí nabízet hladkou hru s vynikající odezvou a úhozem i při dlouhých vystoupeních. To je důvod, proč Yamaha vybavila klaviaturu stabilizátory pro všech 88 kláves, které nabízejí hráčům přirozený úhoz a vylepšenou stabilitu a trvanlivost klaviatury.

GP Response Damper pedál nabízí autentické chování a odezvu klavírního pedálu

Pomocí damper pedálu lze jemně měnit přirozený charakter klavírního zvuku a tento pedál má zásadní význam pro zajištění všech nezbytných výrazových prostředků, aby mohl klavírista naplno vyjádřit své hudební vize.

Digitální piana Clavinova jsou vybaveny damper pedálem, který průběžně detekuje hloubku stisku pedálu a dokáže rozeznat poloviční stisk (tzv. Half Pedal), což umožňuje hráči jemně nadávkovat hloubku stisku a tím přizpůsobit charakter klavírního zvuku.
Nejvyšší modely mají damper pedál s technologií GP Response, který dokáže nabídnout křivku odporu při stisku pedálu jako u akustického křídla s jemnějším odporem v horní fázi stisku a s narůstajícím odporem s rostoucí hloubkou stisku. Toto umožňuje pak hráči ještě jemnější nuance při citlivé práci s pedálem.

Rezonance celého těla nástroje, jako u akustického piana

Podobně jako u akustického piana je i Clavinova také důkladně kalibrována z pohledu pozice reproduktorů a materiálu těla nástroje, aby se dosáhlo optimální rezonance celého nástroje. Pro zvukový obraz, který je velice blízký akustickému klavíru, jsou tyto nástroje vybaveny tónovými otvory na různých místech po celém těle nástroje, což umožňuje zvuku šířit se od reproduktorů k uším posluchače bez toho, že by byl zvuk nepřirozeně uzavřen uvnitř nástroje. Nejvyšší modely série CLP-600 mají k dispozici samostatné DSP jednotky, zesilovače a reproduktory. To výrazně zlepšuje zvukovou produkci, což zajišťuje, že hlasitost a zvuková kvalita poslouchaná hráčem je bezchybná a že výstup každého reproduktoru dorazí k uším hráče v dokonalé synchronizaci.

Akustická optimalizace

Reproduktory připevněné k tělu nástroje vykazují jev kdy, pokud se nic nedělá, tak hlasitost zvuku bude růst v důsledku rezonanční frekvence těla nástroje. Naopak instalace trubek se stejnou rezonanční frekvencí do těla nástroje dokáže potlačit tuto rezonanci. Akustická optimalizace využívá právě tohoto jevu.

Toto vylepšení zvuku je něco, co bylo možné jen díky dokonalé znalosti Yamahy ohledně vnitřních akustických vlastností hudebních nástrojů.

Zvuk vás zcela pohltí jako při hře na koncertní křídlo – dokonce i když máte nasazená sluchátka

Pokročilá technologie binaurálního vzorkování Yamaha je nyní poprvé k dispozici v nástrojích řady Clavinova. Tato technologie využívá samplů CFX, oceňovaného koncertního křídla Yamaha, nahraných speciálními mikrofony zohledňujícími umístění hráče a další zvukové nuance rozeznatelné lidským sluchem. Výsledný zvuk je tak přirozený, tak obklopující, že brzo zapomenete, že máte nasazená sluchátka.
Jakmile zvolíte zvuk Yamaha CFX Grand a zapojíte do nástroje sluchátka, automaticky se vyberou binaurální samplované zvuky, bez nutnosti jakýchkoli dalších nastavení. Nyní si můžete vychutnat požitek ze hry na koncertní křídlo u sebe doma, ať už s se sluchátky nebo bez nich.

Funkce Stereophonic Optimizer — nová zkušenost při hře na sluchátka

Když si nasadíte sluchátka, tak díky funkci Stereophonic Optimizer si můžete užít prostorový zvuk, který uslyšíte, pokud si sednete za akustický klavír. Díky funkci Stereophonic Optimizer se zdá, že zvuky vzorkované z akustických pian* vycházejí přímo z těla nástroje. Toto poskytuje pohodlný přirozený požitek ze hry, který odstraňuje nevýhody hraní s nasazenými sluchátky.

* Zvuk CFX piana obsahuje technologii binaurálního samplování

Bezdrátové připojení pro Bluetooth® audio

Hudbu ze svých chytrých zařízení můžete přehrávat prostřednictvím vestavěného ozvučení piana Clavinova pomocí bezdrátové technologie Bluetooth. Přehrávat tak můžete audio data, včetně MP3 souborů. Můžete si tak zahrát spolu s libovolnou skladbou, kterou máte uloženou ve vašem chytrém zařízení.

Vícestopý záznam skladeb

Funkce nahrávání, kterou nabízí digitální piana Clavinova, vám umožní nahrát si svá vystoupení nebo hru* jednoduchým stiskem tlačítka, což je velmi užitečné, pokud chcete například následně svou hru objektivně zhodnotit. Navíc můžete nahrávat až do 16 stop, které pak najednou přehrajete. Takže lze nahrát třeba každou ruku zvlášť, nebo postupně nahrávat jednotlivé orchestrální party pomocí různých zvuků.

* Nahrávky jsou ukládány v MIDI formátu a lze je uložit také na připojený USB flash disk. Pro přehrávání nebo případnou editaci nahraných dat je potřeba mít v počítači nainstalovaný příslušný kompatibilní software.

USB Audio záznamník

Na USB flash disk můžete nahrávat také přímo audio soubory*, které si pak můžete archivovat a přehrávat v počítači, sdílet s přáteli, nebo si nahrát vlastní CD.

* Data jsou ukládána ve formátu WAV

USB konektivita

Připojte Clavinovu k počítači nebo k nástroji připojte USB flash disk pro správu vaší hudební knihovny.

 

   


Diskuze k produktu
Diskuze neobsahuje dosud žádné příspěvky.
Váš dotaz můžete zadat ve formuláři níže.
Vložte nový dotaz do diskuze:

*Jméno:
Email:
*Předmět: